To je snad nejčastější otázka, kterou od vás slýchám. Dlouho jsem nemohla najít žádnou značku či výrobek, který bych mohla bez výhrad doporučit. Základní pravidlo je, že péče o atopickou pokožku by měla být:

1) příjemná

2) prospěšná

Pojďme se v tom trochu zorientovat. Čemu bychom se při péči o pokožku měli raději vyhnout?

Parafín – neboli Paraffinum Liquidum či Mineral Oil. Vyrábí se z ropy a je velmi levný, proto se také objevuje v kosmetice velmi často. Jeho výhodou je nulový alergizují potenciál. Problém je ale v tom, že parafín se do kůže nevstřebává, ale vytváří na ní film. Kůže je tak stále promaštěná a ztrácí schopnost se vytvářet přirozený kožní maz, vzniká tak něco jako závislost. Podobně fungují i silikonové oleje, poznáte je podle koncovky –icone.

PEGy – sloučeniny PolyEthylenGlykolu, poznáte je podle označení PEG nebo podle koncovky –eth. Tyhle látky připravují pokožku o osídlení přátelskými bakteriemi a ničí schopnost obnovovat kožní film. V přírodní kosmetice se nahrazují šetrnějšími oligoglyceridy, poznáte je podle označení Polyglyceryl-xxx.

Konzervanty – čím delší má kosmetika trvanlivost, tím větší a agresivnější bude obsah umělých konzervačních látek. Používá se například alkohol, neboli ethanol. Není tak účinný, proto se zpravidla používá v poměrně vysokých koncentracích, je dráždivý a kůži vysušuje. Velmi často se v různých formách používá ke konzervaci formaldehyd, je velmi toxický a může se skrývat pod množstvím různých názvů: methylchlorisothiazolinone, methylisothiazolinone, imidazolidinyl urea, DMDM hydantoin a další. Obvyklým konzervačním prostředkem jsou také parabeny, poznáte je podle koncovky –paraben, jsou poměrně silně alergizující. Místo nich se dají použít konzervační látky, které se vyskytují v přírodě, například: benzoan sodný (sodium benzoate), kyselina benzoová (benzoic acid), sorban draselný (potassium sorbate), kyselina salycilová (salicylic acid), salicylát sodný (sodium salicylate), fenylethylalkohol (phenylethylalcohol), derivát aminokyseliny argininu (ethyl lauroyl arginate).

Poměrně problematické jsou i sulfáty, tenzidy, syntetické parfémy a v krémech na ekzematickou pokožku velmi obvyklé hormony, antibiotika a kortikoidy. A nesmíme zapomínat, že vazelína je taky z ropy.

Naštěstí jsou dnes na trhu dostupné i přírodní kosmetické přípravky. Bohužel, v případě ekzematické pokožky nejsou ani ty zárukou prospěšnosti.

Přírodní totiž není totéž jako nedráždivé.

Pro atopickou pokožku totiž mohou být dráždivé i mnohé přírodní složky, a v tom je právě ten problém. Například velmi oblíbený kokosový nebo mandlový olej jsou silně alergizující, vytváří riziko vzniku kontaktní alergie. Podobně je tomu i s přírodními vonnými silicemi či éterickými oleji – mohou být velmi dráždivé a riziko vzniku kontaktní alergie při použití na akutní ekzém je velmi vysoké.

Mohlo by se zdát, že dokonalý krém neexistuje, a pravdou zůstává, že každý si musí najít to své – co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému, protože každému může být příjemné něco jiného. Co se ale týče požadavku prospěšnosti, konečně mám něco, co vám mohu bez výhrad a s nadšením doporučit: Rakouskou značku přírodní kosmetiky Mysalifree.

Od citlivky pro citlivky a s láskou k přírodě

Mysalifree je jedinečná tím, že je nejen přírodní, ale také skutečně nedráždivá a hypoalergenní. Paní magistra Ulrike Ischler sama trpí kožní chorobou v důsledku které má extrémně citlivou pleť. A protože na trhu nenašla žádný přípravek, který by její kůži vyhovoval, začala šetrnou kosmetiku sama vyrábět – a vzniklo Mysalifree.

Mysalifree objevila moje maminka, shodou okolností pracuje jako zprostředkovatelka obchodních kontaktů mezi Rakouskem a Českou republikou. Jednoho dne mi přinesla vzorky a požádala mě, abych je vyzkoušela a ohodnotila. Nejdřív jsem byla velmi skeptická – zase něco, co se tváří jako přírodní a šetrné, takových už jsem viděla. A pak jsem byla mile překvapená, přečetla jsem si složení, přiložené letáčky i webové stránky a svitla mi naděje. Když jsem pak přípravky Mysalifree sama na sobě vyzkoušela, byla jsem opravdu nadšená. Konečně! Konečně jsem To našla. Kosmetiku, kterou mohu ráda doporučit dál.

Kombinuje vše, co od kosmetiky očekávám.

Je přírodní, většina složek v bio kvalitě, certifikovaná podle nejpřísnějších směrnic.

Její složky jsou k pokožce šetrné, vyživující, pečující; snadno se vstřebává. 

Je nealergizující, nedráždivá, zklidňující.

Má vysoký obsah pěstících rostlinných olejů.

Obnovuje a zachovává přirozený kožní film.

Obsahuje přírodní bioaktivní látky, podporuje přirozenou regeneraci kožních buněk.

Je zcela bez salicylátů, PEGů, éterických olejů, parfémů, a dalších problematických složek.

Mysalifree je i v České Republice.

Dobré věci se dobře šíří dál a tak se i pro Mysalifree brzy našel odvážný obchodní partner, který se rozhodl uvést tuhle unikátní kosmetiku na český trh. A dobrá zpráva pro vás – s panem Jakubem Bradou se mi podařilo vyjednat pro vás slevu 5 % na nákup všech přípravků Mysalifreečeském eshopu. Stačí, když zadáte do poznámky k objednávce hesloFarkačová“ nebo „vyléčit ekzém“. 

 

Osobně jsem si nejvíce oblíbila šampon a denní krém. Na své vlasy jsem dlouho používala k mytí žitný kvásek a s velmi dobrými výsledky co se týče čistoty a kvality vlasů. Jenže mám na žito alergii, a tak mě pokožka hlavy při mytí i po něm poměrně dost svědila. Šampon Mysalifree mi vyhovuje znamenitě – vlasy jsou pěkné, hebké, voňavé, a pokožka hlavy nesvědí ani se nevysušuje, je příjemně opečovaná. :)

Denní krém používám k promazávání suchých míst vlastně kdekoliv, kde má pokožka potřebuje trochu podpořit. Je středně hutný – pokud vám vyhovují spíše hutné krémy, bude vám nejspíš lépe svědčit Noční krém. Pokud vaše pokožka naopak lépe vstřebává lehčí krémy s vyšším obsahem vody, pak vám nejspíš bude lépe vyhovovat Tělové mléko.

Nezapomeňte využít svou slevu!

Pokud při objednávce zadáte do poznámky heslo „Farkačová“ nebo „vyléčit ekzém“ získáte slevu 5 % na jakýkoliv přípravek Mysalifree. Při objednávce zvolte platbu převodem, faktura po slevě vám pak přijde na váš email!
Více informací o složení produktů a eshop najdete na www.mysalifree.cz

Snad budete stejně nadšeni, jako já! :)