• Jak a kdy s užíváním začít a podle čeho zelené potraviny vybírat.
  • Jak zabránit rychlé detoxikaci a zhoršení kožních projevů.
  • Jak zelené potraviny řeší příčiny atopického ekzému.
  • Jak zelené potraviny pracují a jaký užitek atopikům přinášejí.
  • Zevní užití zelených potravin.

 

zelene potraviny

 

 

Kůže je orgán, který v těle dostává výživu jako poslední. To v dnešní době, kdy vyčerpaná zemědělská půda plodí unavené potraviny a lidé se stravují čím dál tím hůře, v podstatě znamená, že poté, co tělo rozdělí důležité živiny mezi ostatní orgány, na kůži toho už moc nezbude. Unavenou kůži nám svými produkty ochotně pomáhá maskovat kosmetický průmysl. V horším případě se na naší kůži objeví ekzém, a pak už žádná kosmetika nepomůže. 

 

Co když je vaše kůže "jen" hladová? 

Podle mojí zkušenosti stačí u 8 z 10 atopiků k úplnému uzdravení jen jednoduchá věc: 
Dobře tělo vyživit. 
Dobře tělo vyčistit. 
A udělat to s láskou. 

Jak? Řešením mohou být zelené potraviny ječmen a chlorella. 

 

zelene potraviny

 

Aby se tělo mohlo uzdravit, je potřeba vyživit každou buňku.

Ječmen a chlorella společně dodávají tělu komplexní a snadno využitelnou sadu vitamínů, minerálů, enzymů, aminokyselin, antioxidantů a stopových prvků. Na rozdíl od klasických uměle vyrobených doplňků stravy, které koupíte v lékárně, ječmen a chlorella jsou potraviny – jejich složení vymyslela v dokonalé souhře sama příroda. Zelené potraviny tak nejsou pouhou sumou jednotlivých vitamínů, minerálů a aminokyselin, jejich největším přínosem je právě synergie všech obsažených látek, z nichž některé ještě ani neznáme.

Nejsilnější jsou spolu.

Většinou lidé zařadí do svého jídelníčku ječmen a chlorellu společně. Pokud ale jednomu nebo druhému nepřijdete na chuť, nebo budete cítit, že Vašemu tělu v tuto chvíli dělá dobře jen jeden z nich, můžete je zařadit i jednotlivě.

Od sebe se liší obsahem některých vitamínů (např. vit. D a B12 najdete v chlorelle, ale v ječmeni ne, chlorella obsahuje vlákninu, ječmen ne, chlorella obsahuje více bílkovin, ječmen zase více aktivních enzymů), jsou to ale drobné rozdíly, a jak ječmen tak chlorella patří k vysoce výživným „superpotravinám“.

 

zelene potraviny

 

 

 

Ječmen vyniká obsahem velkého počtu enzymů – a tím dodává tělu energii. Bez enzymů v těle nefunguje vůbec nic! Zatímco káva naše vyčerpané tělo v podstatě jen oblbne, ječmen nám dodá zároveň opravdovou energii a komplexní výživu. Přírodou vyvážený obsah vitamínů napomáhá uzdravování. Navíc příprava zeleného nápoje je rychlá a snadná, přezdívá se mu i „zelený fast food“.

 

Chlorella zase pomáhá z těla šetrně a bezpečně odvádět toxiny a důkladně tak naše tělo pročišťuje. Kromě toho působí probioticky – množí střevní mikroflóru a tím zlepšuje trávení. Dlouhodobé užívání chlorelly brání přemnožení kvasinek ve střevě a pomáhá udržovat rovnováhu mezi histaminem a diaminoxidázou. Při vyšších dávkách funguje jako přírodní antibiotikum i antihistaminikum. 

Zelené potraviny nejsou – a zároveň jsou zázračným všelékem.

Ve skutečnosti toho zelenáče umí ještě mnohem víc: zlepšují imunitu, uzdravují, zpomalují stárnutí, působí proti stresu a vyčerpání, mají hojivé, protizánětlivé a protivirové účinky, zlepšují krevní obraz, vyrovnávají krevní tlak, pomáhají s hojením ran... To vše díky tomu, že systematicky a komplexně vyživují a detoxikují organismus. Dodávají tělu ty nejkvalitnější živiny jako stavební materiál, aby se tělo mohlo uzdravovat samo. Díky tomu pomáhají zelené potraviny s celou škálou různorodých onemocnění. Ono je nakonec jedno, co přesně našemu tělu chybí nebo přebývá – když mu dáme kvalitní ječmen a chlorellu, začne samo sebe přirozeně a efektivně uzdravovat.

 

POZOR NA KVALITU!

Nekvalitní ječmen a chlorella mohou paradoxně napáchat více škody, než užitku! Mrzelo by mě, kdybyste si ublížili nekvalitním zelenáčem.

Aby nám ječmen a chlorella mohli nést dlouhodobý užitek, musí být 

1) neprůstřelně kvalitní - k tomu slouží mechanismy kontroly kvality

2) správně používané - k tomu slouží osobní poradenská péče

Zkušený poradce vytváří řešení na míru konkrétní rodině - poradí s dávkováním, způsobem používání, pomůže překonat případné náročné situace, zkrátka stane se vaším přítelem na telefonu. 

Pokud ještě nemáte svého poradce zelených potravin, můj tým je vám k dispozici. (KONTAKT)

Záleží nám na tom, aby "našim lidem" zelenáč opravdu pomáhal. Posíláme dál stejné produkty, které dlouhodobě doma jíme i s našimi dětmi, a za stejné ceny, za jaké samy nakupujeme. 

 

zelene potraviny