Napsali o mně: 

 

 • "Konzultaci mohu všem doporučit, protože řeší konkrétního člověka a nejsou to jen všeobecné rady, které se dočtete na webu. I když i ty jsou velmi cenné! Nicméně lépe pochopíte co a jak a máte rychlejší pravděpodobnost uzdravení. Tobiáškovi bylo nedávno 6 měsíců a cca po 2 měsících má ekzém z 97% pryč. Stálo to za to! Hanko, my moc děkujeme za pomoc. Kéž by každý z nás našel tak smysluplnou práci a dělal ji tak dobře, jako Vy!"

  Jana Fejklová, Celý příběh Tobiasova uzdravení čtěte ZDE.

   

 • "Stav malýho se rapidně zhoršoval a jediná pomoc, která se nám ze strany lékařů nabízela, byly kortikoidy. Odborná větev se shodla na tom, že jde o velmi silnou formu atopického ekzému. Náhoda tomu chtěla a my dostali kontakt na paní Hanu Farkačovou. Začli jsem poctivě praktikovat její doporučení a tehdy začala naše cesta k lepším dnům. Zlepšení bylo viditelné a potřeba sáhnout po antihistaminikách byla menší a menší. Aktuální situace je taková, že atop je pod kontrolou. Takže díky, Hanko!"

  Pavla B., Celý příběh Jeremiášova uzdravení čtěte ZDE.

   

 • "Chci pochválit Vaši trefu do černého ohledně mého obětování se pro rodinu, kdy se "rozpouštím" v systému neustálého obsluhování dětí bez ocenění od blízkých a bez jasné odměny. Velmi jsem ocenila Vaše konkrétní rady, jak se v tomto systému neztratit, jak vyjadřovat své potřeby a přání a také, jak si nastavit vztahy a frekvenci návštěv u rodičů, aniž bych se cítila provinile. Na to, že úvodní seznamovací setkání trvalo jen tři hodiny (a týkalo se hlavně atopického ekzému u dětí), Vaše postřehy byly neuvěřitelně přesné, inspirativní a s terapeutickým přesahem. Takže díky! Podle Vašich rad také proměňujeme náš jídelníček (od používaných surovin po výsledná jídla). Díky za recepty a návody na vaření v doplňkové mailové komunikaci, je to bezva podpora."

  Martina Veselá 

   

 • "Atopickým ekzémem jsem trpěla od dětství. Po porodu se ekzém stále více rozšiřoval a vůbec jsem neviděla žádný progres k lepšímu. Přes web vylecit-ekzem.cz jsem poznala Hanku Farkačovou, zúčastnila se její přednášky a absolvovala osobní setkání. Hanka mě nasměrovala naprosto správným směrem, poradila mi ohledně vhodného stravování ekzematika a ukázala mi kouzlo účinku zelených potravin a také mě velmi podporovala a o můj stav se zajímala. Po roce a půl po porodu jsem se zbavila většiny ekzému a naprosto změnila svůj životní styl. Už vím, na koho se obrátit, kdo mě vyslechne a správně poradí. Je to Hanka, jedna z nejlepších poradkyň, co se atopického ekzému týče."

  Eva Mikšovicová, Celý Evin příběh čtěte ZDE.

   

 • "Ve své praxi i běžném životě jsem se stále častěji setkávala s lidmi trpícími atopickým ekzémem a i já jsem byla přesvědčena, že tato nemoc může být účinně léčena stravou. Proto jsem vyhledala Hanu, abych získala informace takzvaně "z první ruky", tedy od někoho, kdo touto nemocí trpí a současně se mu daří její léčba. Vše, co Hana na svých kurzech sděluje, dává smysl a stojí za to její rady vyzkoušet. Těžko byste u nás našli osobu s ucelenějším pohledem na atopický ekzém, než je Hana Dvořák Farkačová. "

  Cecílie Jílková, spisovatelka a poradkyně pro výživu, autorka webu Najím se a zhubnu

   

 • "Dobrý den, Hanko, předem ještě jednou moc děkuji za konzultaci....bylo to na co jsem asi čekala a co jsem hledala. Moc mi to sedlo a vy jste mi "sedla" jako člověk. Vážně moc děkuji, jste asi první člověk, co umí poradit a ví jak poradit přesně naší skupině lidí s ekzémem a díky vám mám ještě větší naději, že se vyléčím! :) Díky vaší knížce mám zodpovězené veškeré otázky, co jsem měla. Můj stav se lepší a to nejen fyzicky, ale i má duše se léčí :) Používám většinu vašich rad. Vše do sebe zapadá, doplňuje se a cítím, že jsem již na cestě, kdy i já mám k sobě lepší vztah. Hezký den a děkuji za vaší práci."

  Michaela Šabo

   

 • "Velký dík za cenné rady a kontakt na paní Hanu Farkačovou. Poskytla nám spoustu zásadních informací, setkání s ní bylo pro naši rodinu zlomové. Žijeme zase náš normální, běžný a obyčejný život, za jehož návrat jsem nesmírně vděčná."

  Alena, Celý příběh o uzdravení ekzému jejího malého synka čtěte ZDE.

   

 • "S vašimi pokyny jsem začala pracovat před pár týdny. Musím říct, že změna stravy mi opravdu sedla. Trpím atopickým ekzémem od malička a konečně je pro mě mnohem řešitelnější, než střídat jednu mast za druhou a bez efektu. Děkuju za to co děláte a moc vám fandím!"

  Dáša Fialová 

   

 • "Hanko, nejraději bych vás objala za podporu a pozitivní zprávy. Pracuji hodně na sobě a baví mě to. Díky Vám, zelenáčům, miminku... Prostě chci žít... Zdravě žít... Díky je zatím málo!!! Vše opravdu přisuzuji zeleným potravinám. Škoda, že se mi do rukou nedostaly dříve."

  Blanka Petlánová, Celý příběh Blančiny cesty k uzdravení čtěte ZDE.

   

 • "Navštívili jsme 3 kožaře a vždy bylo jediné řešení kortikoidy. Jenže už jsem tomu nevěřil a tak začalo velké pátrání. V té době jsem našel kontakt i na Hanku Farkačovou a po nějaké době jsme si domluvili i konzultaci. Podrobně s námi pošla naši situaci, popsala své zkušenosti (které byly velmi podobné), dozvěděli jsme se řadu nových věcí, o kterých se na českých webech skoro nepíše - o histaminu a histaminové intoleranci, o detailním vyšetření stolice, limbickém otisku, potenciálu zelených potravin..."

  Zbyšek, Celý příběh o ekzému jeho malého synka čtěte ZDE.

   

 • "Jestli někdo o ekzému (+všem okolo toho) něco ví, tak je to Hana Farkačová! Z vlastní zkušenosti s dlouholetým neúspěšným léčením ekzému v Čechách a následné úspěšné terapii v Leutenbergu si troufám říct, že Hanka dnes o příčinách a souvislostech ekzému ví víc, než mnozí čeští doktoři. Ekzém JE možný léčit, jen v Čechách je zatím minimum těch, kteří to umí. Proto pokud trpíte jako psi kvůli ekzému, tak minimálně doporučuju sejít se s Hankou a být otevřený všemu... Ne pouze kortikoidům a vazelínám. Ty totiž po chvíli stejně přestanou pomáhat a bude to jen horší."

  Anežka Zelinková, dříve ekzém po celém těle (3. nejhorší případ v ČR), alergie a astma, dnes zcela zdravá

   

 • "Děkuji za zasílání článků z Vašeho webu a též za Vaši přednášku na téma strava při atopickém ekzému, které jsem se zúčastnila. Potěšilo mě zejména osobní setkání s Vámi, protože něco jiného je číst informace jen na internetu a něco jiného vidět, kdo články opravdu píše. S ekzémem bojuji již několik let. Nyní mnohem více přemýšlím o tom co jím. Nyní po cca 1,5 měsíci s úplným vyloučením mléčných výrobků a výrazného omezení bílé mouky a cukru se ekzém zklidnil. Musím říci, že je to pro mne stále těžké, protože jsem celý život byla zvyklá vařit zcela jinak (je mi 52 let). Nyní mám na lednici vyvěšenou Vaši tabulku s tím co můžu a neměla bych jíst a stále do ní nahlížím a přemýšlím co jíst a vařit. A také jsem se zamyslela nad svým životem a hledám po Vašem vzoru i možné duševní příčiny mé nemoci. Děkuji za Vaši práci."

  Dana K.

   

 • "Hani, strašně moc děkuji za Tvoje stránky. Sice netrpím ekzémem, ale Tvoje články mi úplně otevřely oči. Bývala jsem pořád nemocná a už mě to fakt štvalo, každý rok to stejné a stále dokolečka: injekce, kapačky a antibiotika. Díky Tvým článkům jsem si uvědomila, že čekám na nějaký zázrak, že to někdo vyřeší za mě. Přehodnotila jsem svůj život a začala na sobě pracovat. Hlavně jsem konečně začala přemýšlet o tom, co mohu udělat JÁ. Teď jsem na tom daleko lip, konečně cítím, že jsem na správné cestě! Teď jsem za zimu byla nemocná tak dvakrát, dříve to bylo třeba desetkrát, takže velký posun k lepšímu. Moc díky, máš opravdu dar „nakopnout lidi“ a pomáhat."

  Petra Mužíková

   

 • "Dobrý den, chci vám nejdříve poděkovat, že se dělíte o vaše zkušenosti, které bylo určitě náročné nabrat. Konečně mi do sebe zapadá jak to s mým ekzémem bylo a je... na histamin mám spadeno už delší dobu, ale díky vám vše zapadlo do sebe. Konečně se objevil totiž někdo, kdo neříká, že užívání nějaké přípravku je znakem detoxikace a je třeba vydržet... moc vám fandím!"

  Helena Kovářová

   

 • "Ahoj Hani. Chci Ti moc poděkovat za Tvojí podporu a pošťouchnutí na naší cestě za uzdravením. Po velkém odkládání a rozmýšlení jsme v lednu úplně vyřadili z jídelníčku cukr. (Na dva roky jsme kompletně vyřadili lepek, teď občas používám oves nebo kváskový žitný chléb.) Byla to pro mě velká výzva, ale dali jsme to. A odměnou je, že Hanička konečně spí celou noc a její kůže je zase v o kus lepším stavu."

  Barbora Klenčíková

 

 • "Veľmi oceňujem ľudský prístup p. Hanky Dvořák Farkačovej k širokej verejnosti pri liečbe kožného ochorenia ekzému, nakoľko odovzdáva prostredníctvom svojich článkov na webe svoje skúsenosti s touto nepríjemnou kožnou chorobou. Je to veľmi pozitívne a ľudské, ako pomáha svojimi cennými radami ľuďom s týmto kožným ochorením. Skúsila na vlastnej koži, ako sa ťažko žije s týmto ochorením a našla prírodné riešenie liečby v zelených potravinách. Mala som prejav alergie na krku vo forme veľkej červenej mapy a nevedela som, čo ďalej. Bolo to veľmi nepríjemné a maskovala som sa v oblasti krku šatkou. Začala som pátrať na internete, ako sa čo najskôr zbaviť tohto kožného problému. Až som natrafila na web stránku p.Hanky a pri opise svojho kožného ochorenia, čím všetkým prešla, aby si vyliečila ekzém som ostala v nemom úžase, že sa to dá a ona to dokázala. Na jej odporučenie som si nasadila Mladý zelený jačmeň a veľmi mi tento prírodný zázrak pomohol a nemusela som sa natierať s kortikoidnými krémami od p. doktorky. Oceňujem jej neúnavnosť a ochotu, ako pomáhať trpiacim ľuďom so zápalovým kožným ochorením. Mladý jačmeň sa stal mojim každodenným nápojom. Ďakujem Hanka, že ste a mohla som sa s Vami takto spoznať. Vaša pomoc je neoceniteľná."

  Mária z Bratislavy

   

 • "Chci vám poděkovat, že jste se mi připomněla s dětským ječmenem. David ho má rád a tak si ráno dáváme naše zelené drinky spolu, stylově ze zelených hrníčků a musím říct, že ekzém opravdu krásně mizí. Možná to je tou vaší nastavenou dietou, kterou vlastně více či méně dodržuju zhruba od podzimu, mořským klimatem, nebo byl ječmen ten poslední dílek naší skládačky k úspěšnému zvládnutí ekzému, nevím. Každopádně mam velkou radost! A zároveň i já se cítím skvěle a se ZP budu dál ráda pokračovat. Takže Vám patří můj velký dík!"

  Lucie Nováková

   

 

Rozhovory se mnou: 

 • "Když jsem se setkala s Hankou, byla jsem moc ráda. Narazila jsem na někoho, kdo nejen zná pojem histamin a nízkohistaminová dieta, ale kdo si také vyzkoušel na vlastní kůži, jak naše strava a životní styl může ovlivnit zdraví. Hanka si ale svůj úspěch nenechala jen pro sebe a rozhodla se pomáhat i ostatním. Velmi rychle pochopíte, že přestože strava je velký hráč, možná budete muset v životě změnit i jiné věci, protože psychosomatika má v léčbě ekzému také své místo."

  Z rozhovoru s Histaminovou Kašulkou, expertkou na intoleranci histaminu a protizánětlivé stravování. Celý rozhovor čtěte ZDE.

   

 • "Hanka svůj příběh sdílí zejména s alergiky a lidmi s atopickým ekzémem, aby jim zkrátila cestu k uzdravení. Vše je podle Hanky potřeba vidět v souvislostech a neléčit ekzém pouze na konkrétním místě na kůži. Na svém webu prezentuje základy kvalitní bezhistaminové stravy a také systém léčení atopického ekzému, který se opírá o tři klíčové oblasti: tělo, mysl a podvědomí. Radí rovněž postupovat krůček po krůčku a nejprve vyloučit to, co alergickou reakci nebo ekzém vyvolává, a začít pracovat na sobě."

  Z rozhovoru s Katkou Juríkovou, expertkou na zdravé stravování a zdravý životní styl. Celý rozhovor čtěte ZDE.

   

 • "Hanku jsem poznala v době, kdy se mi opět vrátil ekzém cca před 5 lety a já hledala mezi přírodními alternativami, jak se jej zbavit. Věděla jsem už, že za ním stojí ve velké míře můj momentální psychický stav, ale začínala jsem si ho čím dál více spojovat se životním stylem a především se stravou. Jak se k zeleným potravinám tedy ječmenu a chlorelle dostala Hanča a jakou má souvislost s hormonální antikoncepcí?"

  Z rozhovoru s Adélou Kazdovou, autorkou knihy Život bez hormonálni antikoncepce. Celý rozhovor čtěte ZDE.