Svatý Jan pod Skalou je místo, které jsme si vybrali pro naši svatbu. Po celou dobu příprav jsme komunikovali s milou a ochotnou manažerkou, paní Bulgakovou. Všechna naše přání trpělivě vyslechla a vždy se nám snažila vyjít vstříc.

Je opravdu skvělé, když můžete spolupracovat s lidmi, kteří dělají svou práci dobře a rádi!

To pak nic není nemožné a vše se dá zařídit. Paní Bulgaková velmi dobře pochopila naše potřeby a udělala maximum pro jejich naplnění. Jsme nároční klienti a tak takový přístup umíme dobře ocenit. Někdy stačilo jen pomyslet, že něco potřebuji, a v tu ránu bylo splněno. :) I díky této péči jsem si svatební den i jeho přípravy velmi užila.

I místní kuchař se překonával.

Opět jsme kombinovali několik různých speciálních požadavků – já kombinuji bezlepkovou a nízkohistaminovou stravu s několika potravinovými alergiemi, můj syn je na bezlepkové a bezmléčné stravě a kromě toho s námi cestovala ještě má svědkyně, která je bezlepková veganka.

Nic z toho nebyl problém a všichni jsme si dobře pochutnali.

Pouze bezlepkové pečivo jsme si dovezli vlastní, jinak nám hotel ve všem vyšel vstříc. Cuketovo-dýňové špagety byly prostě luxusní!

Díky za veškerou péči a těším se, že na výročí se v hotelu zase zastavíme a připomeneme si krásné chvíle u dobrého jídla.

Mrkněte na www.hotelobecnaskola.cz 

 

 

 

Zajímají vás možnosti výživy při léčbě atopického ekzému?
Uvažujete o změně jídelníčku, ale nevíte, jak na to?

Všechny informace najdete přehledně na jednom místě v ebooku
Výživa při léčbě atopického ekzému aneb
Jak se projíst ke zdraví ve 4 promyšlených krocích.

TO MĚ ZAJÍMÁ, CHCI VĚDĚT VÍC!