Žijeme v době jedové. Náš organismus je neustále vystavován přísunu toxických látek. Prakticky se tomu nelze vyhnout: S toxiny se setkáváme v potravinách, v kosmetice, v ovzduší i ve vodě. I dlouhodobé užívání léků je ve své podstatě pravidelný přísun toxinů do těla… Naše tělo je ovšem naprosto úžasné a do značné míry se umí s toxiny vypořádat.
- Podrobnosti
- Kategorie: Hlavní články
- Zveřejněno: 20. duben 2018
Přemnožení kvasinek popřípadě plísní je jednou z velmi častých příčin ekzému. Diagnostika plísňových onemocnění je v našich končinách poměrně obtížná, zato je na internetu k dispozici velká spousta rad a návodů. Mnohdy jde o mýty a polopravdy, proto se v tomto článku pokusím shrnout ty nejdůležitější informace z hlediska plísňových infekcí a ekzémů, abych vám pomohla se v tom trochu lépe zorientovat.
- Podrobnosti
- Kategorie: Hlavní články
- Zveřejněno: 26. červen 2017
Trápí vás ekzém, nebo máte doma možná atopické dítě. Načetli jste si články, možná jste si stáhli i ebooky. Říkám si, jestli vám ze všech těch informací tak trochu nejde hlava kolem. Pokud jsme něco celý život dělali nějak, je vždy těžké to změnit, i když máme sebelepší důvod. Žádná změna není snadná, proto se vyplatí jít na věc krok po kroku.
- Podrobnosti
- Kategorie: Hlavní články
- Zveřejněno: 11. červen 2017
Lékařská věda nám říká, že příčiny atopického ekzému jsou neznámé. Je pravda, že svou roli hraje celá řada faktorů a co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému – atopický ekzém je multifaktoriální onemocnění. Je ale možné najít určité společné rysy a poskytnout vodítko, směr. Je velice pohodlné předepsat léky a říct, že příčinu nelze zjistit. Podle mě, když někdo říká, že něco nejde, tak to znamená, že on to neumí, nebo se mu nechce. Nic víc, nic míň. Přesvědčila jsem se o tom, že když se naopak opravdu chce, je možné téměř cokoliv, takže v tomhle článku vám chci představit příčiny atopického ekzému, jak je vidím já.
- Podrobnosti
- Kategorie: Hlavní články
- Zveřejněno: 29. květen 2017
Následující tabulka by Vám měla pomoci snadno se zorientovat v tom, jaké potraviny si můžete dopřát a kterým se naopak raději vyhnout. Rozděluje potraviny vhodné pro bezhistaminovou stravu a ty, které jsou naopak na histamin bohaté nebo ovlivňují metabolizaci histaminu v těle. Tabulka pochopitelně nezohledňuje individuální alergie a nesnášenlivosti – pokud víte, že některé potraviny uvedené v levém sloupci nesnesete, vyhněte se jim také.
- Podrobnosti
- Kategorie: Hlavní články
- Zveřejněno: 4. leden 2015
Strana 1 z 2