O metodě Cesta jsem slyšela už dávno, ale nijak mě v té době neoslovila. Zhruba před rokem mi ji ale nezávisle na sobě doporučily tři kamarádky a jedna mi dokonce půjčila knihu. Když jsem knihu dočetla, hned jsem se rozhodla, že to zkusím...

Co je vlastně Cesta? Nedá se to slovy dost dobře popsat, to prostě musíte zažít. :)

Je to terapeutická metoda, kterou již několik desetiletí po celém světě vyučuje Brandon Bays. Brandon si spontánním procesem Cesty uzdravila ohromný nádor v děloze, aniž by musela na operaci. Na základě této zkušenosti začala metodu rozvíjet a postupně i vyučovat.

 

Cesta se opírá o několik základních principů:

  1. Každý člověk je ve svém jádru nádherný zářivý diamant, čistá duše plná Lásky a Světla.

  2. Neprožité, potlačené emoce vyvolávají chemické reakce v našem těle a blokují receptory v buňkách, na které se navážou. Buňky tuto informaci předávají dál dalším generacím buněk, nemohou se plně uzdravit.

  3. Na tyto původní buněčné vzpomínky se postupem času nakupí vrstvy dalších podobných emocí: bolest, vztek, smutek, ztráta, zklamání... A tyto vrstvy překryjí a schovají náš zářící diamant, naši skutečnou podstatu.

  4. Nevyřešené buněčné vzpomínky nám vytvářejí myšlenkový vzorec, jako počítačový program, který pak řídí naše jednání, stávají se součástí našeho limbického otisku.

  5. Je možné vytvořit alternativní vzpomínku a tím i alternativní program. Naše tělo si vždycky vybere ten nejzdravější a pro nás nejštědřejší program, jaký je k dispozici.

  6. Za jeden rok se v těle všechny buňky postupně vymění. Za jeden rok tedy už není v našem těle jediná buňka, která by si původní program pamatovala!

 

 

Takže v procesu Cesty můžeme procházet jednotlivými vrstvami nahromaděných emocí, odkrýt traumatickou vzpomínku uloženou v buňkách, pokračovat hlouběji až k našemu skutečnému já, spojit se znovu s Láskou a Světlem, které je naší skutečnou podstatou, a následně vzpomínku v buňkách změnit tak, aby vznikl nový, zdravější program.

Pozitivní změny se v životě projevují okamžitě, fixují se v průběhu prvního roku a jsou trvalé.

A právě tím mě Cesta tak nadchla. Je jednoduchá, účinná a přináší rychlé výsledky. Současně je přirozená, v podstatě není možné, aby se nepovedla, a pracuje s několika důležitými oblastmi našeho podvědomí a vnitřního světa najednou: Léčí vnitřní dítě, limbický otisk, rodovou linii, přináší nám odpuštění, emoční inteligenci a ulevuje nám od stresu. Nebabrá se povrchnostmi, ale jde skutečně do hloubky, až k jádru, ke Zdroji.

Miluji řešení, která s minimálním úsilím přinášejí maximální výsledky.

V tomhle mi Cesta hodně připomíná zelené potraviny. Tak jako zelenáče dělají několik věcí najednou v našem fyzickém těle, Cesta nám umožňuje pracovat s několika oblastmi našeho vnitřního světa současně. Zelenáč i Cesta se snadno používají, přinášejí rychlé výsledky a jsou přirozené. Tak jako Václav Rathouský nevynalezl ječmen a chlorellu, pouze je doručuje v té nejčistší formě na náš stůl, tak ani Brandon nevynalezla Cestu. Principy Cesty jsou tu od pradávna a jsou součástí mnoha přírodních medicín a šamanských kultur. Brandon proces "jen" vycizelovala a upravila tak, aby se nám snadno používal. A za to jí budiž dík! 

 

 

Na jaře 2019 jsem absolvovala i třídenní intenzivní seminář v Praze přímo s Brandon Bays a tam jsem se do metody opravdu zamilovala. Pochopila jsem, že Bůh vyslyšel mé modlitby a přináší mi nástroj, kterým mohu pomáhat svým klientům v jejich vnitřním světě stejně snadno a účinně, jako působí správně zvolená výživazelené potraviny na fyzické tělo. Rozhodla jsem se proto absolvovat dvouletý a poměrně nákladný výcvik a stát se certifikovanou terapeutkou Cesty.

V tuhle chvíli jsem tedy ve výcviku a dávám procesy Cesty jen svým přátelům a známým v rámci případových studií k mému výcviku. Pokud vás metoda zaujala, pokračujte na stránky Cesty v ČR nebo Cesty v SR, najdete tam aktuálně probíhající semináře a seznam certifikovaných terapeutů.