Tuhle kavárnu jsme objevili zcela náhodou – jeli jsme nakoupit na trh na náměstí Jiřího z Poděbrad a nutně jsme potřebovali na toaletu. :D Takže jsem zaparkovala, zapadli jsme do první kavárny, pěkně jsme poprosili… Hned naproti dveřím čekal nastražený herní koutek pro děti. Syn se okamžitě vrhl na místní autíčka, takže mi bylo jasné, že ho hned tak neodtrhnu, ani když už původní potřeba byla vykonána. I začala jsem se rozhlížet po kavárně… Milá paní za barem se mě zeptala, jestli si něco dáme. Vysvětlila jsem jí, že bychom si dali moc rádi, ale že s námi je to složité – potřebujeme jídlo bez lepku, bez vajec, bez mléka…

„To není žádný problém,“ prohlásila ta dáma. 

Domluvili jsme se tedy podrobně, jaké máme my potřeby a jaké má paní kuchařka možnosti. Když jsme zvládli na trhu koupit vše potřebné, zašli jsme za odměnu ještě na dobrý oběd. Palačinky byly výborné, přesně podle tolerance. Obsluha milá, empatická. „Na děti jsme tady zvyklí,“ reagovala servírka, když jsem synka napomínala, že je při hraní příliš hlučný. Moc jsme si pochutnali!

Creperie Miraculum má všechno: milý a schopný personál, bezlepkový provoz, ochotu dohodnout se přesně podle individuální tolerance, hrací koutek pro děti, příjemný prostor, domácí limonády, dobrou dostupnost… A proto i v této kavárně do budoucna ráda budu připravovat setkání se svými klienty i přáteli. Dá se říct, že už jsme pravidelnými hosty. Já si ráda dávám slanou pohankovou palačinku s olivovým olejem, krůtím masem, houbami a salátem. Synek zase obvykle objednává sladkou palačinku s malinami a javorovým sirupem. Oba si pochutnáme na mátovo malinové domácí limonádě bez cukru.

Brzy se do Miracula vypravíme zas! 

Kavárnu Creperie MIraculum najdete na adrese Náměstí Jiřího z Poděbrad 15, Praha 3 - Vinohrady. 

 

 

E-BOOK VÝŽIVA PŘI LÉČBĚ ATOPICKÉHO EKZÉMU
ANEB JAK SE PROJÍST KE ZDRAVÍ VE 4 PROMYŠLENÝCH KROCÍCH

  • Co jíst, co nejíst, jak jíst a proč.
  • Smysluplná úprava jídelníčku krok za krokem.
  • Účinné výživové nástroje pro obnovení zdraví a regeneraci kůže.
  • Jak se zorientovat ve světě zdravé výživy a najít svou vlastní cestu.
  • Eliminační dieta, kdy ji použít a na co si dát pozor.
  • Tipy pro výživu kojenců a batolat s atopickým ekzémem.
  • Jednoduchý domácí test potravinových alergií.