V článku o příčinách atopického ekzému jsem vám odkryla, co všechno může být za tím, že trpíme atopickým ekzémem. Zjistili jsme, že ekzém je multifaktoriální onemocnění a zasahuje naši bytost na všech úrovních.

Miluji minimaxová řešení, tedy taková řešení, která při minimálním úsilí přináší maximální užitek. Proto bych vám v tomto článku chtěla přiblížit, jak zelené potraviny ječmen a chlorella řeší různé příčiny atopického ekzému.

 

Zelené potraviny jsou ideálním pomocníkem při snaze o systémovou léčbu atopického ekzému, protože pracují se všemi jeho příčinami najednou. Tak, jako je atopický ekzém multifaktoriální onemocnění, jsou ječmen a chlorella také multifunkční a multisystémové super-potraviny. Jednoduše řeší celý problém komplexně. A na rozdíl od běžně předepisovaných „léků“ jsou také opravdu bezpečné a hodí se tak i pro nejmenší děti nebo těhotné a kojící ženy.

 

- Jsou vysokonutriční. Do hloubky vyživují každou malou buňku a dodávají tělu všechny potřebné živiny. Kůže je při rozdělování výživy v těle na řadě až jako poslední!

- Systematicky a šetrně tělo čistí, a tím ulevují játrům a ledvinám. Při rozumném dávkování váže chlorella uvolněné toxiny na sebe a bezpečně je odvede z těla ven trávicím traktem, nedochází tak k jejich uvolňování do těla. 

- Jsou silně protizánětlivé – a je úplně jedno, kde v těle se zánět nachází.

- Mají zásadité pH, a tím zabraňují překyselení a řeší i jeho následky. Udržují ve střevě optimální pH, které svědčí rovnováze střevního mikrobiomu.

- Působí prebioticky: Významně stimulují růst důležitých symbiotických mikroorganismů v našem střevě a vytvářejí jim ve střevě prostor a dobré životní podmínky. Léčí a harmonizují naše střevo a jen zdravé střevo produkuje dostatečné množství funkční diaminoxidázy, která odbourává histamin.

- Intenzivně znepříjemňují život plísním a kvasinkám, stimulují imunitní systém a umožňují mu vypořádat se s parazity.

- Mají schopnost vyvázat z těla i nahromaděné těžké kovy, které naše tělo samo vyloučit neumí. Těžké kovy se do těla dostávají například očkováním, které je jednou z hlavních příčin ekzému u dětí. 

- Jsou to adaptogeny. Uzdravují naši imunitu: Podporují a posilují obranyschopnost vůči nemocem a patogenním škůdcům a současně zmírňují autoimunitní procesy a alergie.

- Působí protialergicky, jsou to přírodní antihistaminika.

- Snižují hladinu stresu. Ve skutečnosti je náš pocit nepohody, který označujeme jako stres, ze 70 % tvořen nutričním stresem: Buňky v našem těle jsou nešťastné, protože jim chybí důležité stavební prvky, které potřebují pro svou regeneraci. Pokud odstraníme nutriční stres, významně se zvýší i naše celková odolnost vůči psychicky náročným situacím.

- Díky antioxidační aktivitě urychlují hojení. Antioxidační bariéra chrání kůži.

- Enzymatická aktivita ječmene nám zase dodá dostatek energie, abychom všechny ty náročné procesy s lehkostí zvládli.

- Díky psychoadaptogennímu působení přímo pomáhají odbourávat stres. Jednoduše řečeno zvyšují spokojenost a radost ze života.

- Dávají nám moc převzít znovu zodpovědnost za kvalitu svých životů a vystoupit z role oběti. Umožňují nám stát se znovu opravdovými tvůrci našich životů.

- Jsou snadnou a přitom velmi účinnou a dlouhodobě udržitelnou změnou naší životosprávy.

 

Ve své práci poradce při léčbě atopického ekzému se o zelenáče ráda opírám, protože mi nahrazují nedostupnost diagnostických postupů. Ono je nakonec jedno, co přesně našemu tělu chybí nebo přebývá – když mu dáme kvalitní ječmen a chlorellu, začne samo sebe velmi rychle a efektivně uzdravovat.

 

Přečtěte si také, jak se ječmen a chlorella staly trvalou součástí jídelníčku mé rodiny, a pokud vás zelené potraviny a jejich vliv na atopický ekzém zajímá více, mám pro vás připravený ebook Jak používat zelené potraviny při léčbě atopického ekzému. Shrnuji v něm vše podstatné a je ZDARMA KE STAŽENÍ TADY.

 

Zelené potraviny, o kterých píšu, nehledejte na internetu ani na pultech zdravé výživy či lékárny. Nekvalitní ječmen a chlorella mohou paradoxně napáchat více škody, než užitku, proto doporučuji výhradně produkty české společnosti s patnáctiletou tradicí v oboru. Vynikají tou nejvyšší kvalitou, čerstvostí a čistotou díky dlouholetým zkušenostem společnosti, která se při jejich distribuci spoléhá na nejrychlejší možný prodejní model – etický síťový marketing. Zelené potraviny vám tak přináší konkrétní osoba z masa a kostí, která s nimi má bohaté osobní zkušenosti a opírá se o zkušenosti svých kolegů v síti nad sebou. V ceně krabiček je pak samozřejmě i osobní servis a podpora „přítele na telefonu“.

(Společnost si ze strategických důvodů nepřeje být prezentována ve veřejném prostoru mimo své oficiální stránky, proto zde neuvádím její jméno. Můžu vám je ale říct při osobním setkání nebo v soukromé zprávě - klidně mi napište! :) )